teisipäev, 19. november 2013

Tagasi Hurghadas, talvitumas.


Õhk +29, meri +26

   Olen juba 3. päev tagasi oma tillukeses Hurghada korteris. Peamine, et elekter on, ja vesi ka vahetevahel- nagunii tuleb varuda vett, kui katusepaaki vett lastakse. Sellega tuleb kõrbes (ja päeval magavate araablaste puhul) arvestada. Araablased on ärkvel öösiti, kuna 9 kuud aastast on vaid öine temperatuur talutav.
   Muidugi on kõik veesüsteemi tihendid korteris palava suve jooksul kuivanud ja vajavad vahetamist- lekivad. Lihtsamate santehniliste töödega olen seni ise hakkama saanud. Hullem on, et külmik ei külmeta enam, lauatelefon ei toimi, koos sellega lükkub edasi neti püsiühenduse taastamine. Jalgratta kummid on ka suve jooksul tühjaks läinud. Ja rattapump tuleb uus osta- eelmise aasta Hiina toode ei toimi enam.
Aga mobiil ja modemiga nett toimivad. Number on mul endiselt +2-01009178432.
   Mu venelastest sõbrannadel on Hurghadasse saabudes tavaliselt ka vesi ja elekter suvega kuhugi kadunud. Enamasti on keegi "poolmeelega" juhtmed- torud- kaablid katki lõiganud või ärastanud. Valgelt inimeselt on ju võimalik hulk raha nende taastamise eest välja pressida.
Meres käisin eile 5- naelases metsikus rannas, kilomeetri kaugusel kodust. Meri võiks veel soojem olla! Aga sain selle ajaga pruuni jume ja meres mitu korda käidud. Raha eest ju ei raatsi rannast väga ruttu ära tulla.
   Aga päike paistab, inimesed on rõõmsad. Elu läheb edasi, naised sünnitavad, sõda ega rahutusi pole.
Paljud sõbrannad on juba oma põhjamaa riikidest siia saabunud.


   Hea, et Tallinna lennujaamast saab lugemiseks raamatuid kaasa võtta, ja seda peale pagasi kontrolli ja kaalumist- nii sain mitu raamatut võtta (kodunt ei saa- pagasilimiit ei võimalda).
  Toiduainete hinnad on siin vähe tõusnud, sõit bussis ka endiselt odav.
Tunnen kaasa Eestimaa inimestele, kes praegu kodus külmetavad, elektri eest siinsega võrreldes 15x rohkem maksavad.... Aga eks igaühel ole oma saatus, oma rõõmud, mured ja kohustused.
   Edu, jõudu ja tervist kõigile!
   

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar