teisipäev, 17. november 2015

Olukorrast Hurghadas

õhk +30, meri +27

Olukord linnas on rahulik ja turvaline.
Peale vene lennuki õnnetust Sharm El Sheiki lähedal vene turismigruppe veel ei Sharmi ega Hurghadasse ei lennutata. Tänavad on üsna inimtühjad. Küll aga tulevad venemaalased siia omal käel- teavad väga hästi, et ohtusid pole. Siinsed tuhanded välismaa residendid tunnevad samuti end turvaliselt, elavad oma tavapärast lõunamaa elu- käivad rannas, kauplustes, kohvikutes jne. Politsei tugipunkte on juurde tulnud, aga juba varem, mitte peale lennuõnnetust.
Hotellide täituvus on vene turistide puudumisel väga madal, ja hindasid on alandatud. Saksa ja muude maade lennukid toovad rahvast siia, aga see ei aita eriti hotelle täita. Igal aastal valmib palju kortereid ja maju, nii müügiks kui väljarentimiseks. Ka need on suures osas tühjad. Kummituslinnaks muutumisest aga on asi kaugel- nii tühi see Hurghada ka pole, nii kohalikke kui välismaalasi- elab siin igas rajoonis ja igas majas (ka pooleliolevates).
Kõigi huvides on, et olukord jääkski turvaliseks. Korra kaitsmisele on iga kohalik valmis asuma. Nii oli see ka mõni aasta tagasi, kui oli kaupluserööve. Ka nüüd hoitakse silmad- kõrvad lahti: istutakse ju nagunii iga maja ees aega surnuks lüües. Majade esimene korrus on ametipinnad, sealgi pole esimest seina ees (või ust)- nemadki jälgivad, mis ümberringi toimub. Ka politsei ja sõjavägi on avaliku korra kaitsel usaldusväärne ja oma ülesannete kõrgusel.
Muidugi on ka turistidele mõeldud kauplustes ostjaid vähe. Äriplaani riskid. See- eest kohalikele mõeldud kauplustes ja asutustes on kliente palju. Käisin just Carrefouri hüpermarketis. Importkaubad on kallimad, kohalikud jälle odavamad kui Eestis. Mulle meeldib see kauplus, turg ja Senzo hüpermarket asuvad kaugemal.
Siin on hea elada!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar