esmaspäev, 24. november 2014

Päikesepaiste ja pidevad kõrgrõhkkonnad.

Õhk +24, vesi +24, tuul 8m/s.

Vaatamata praegusele suhtelisele jahedusele ja aeg-ajalt puhuvatele tuultele on siinne kliima tervislik. Sellist pimedust ja madalat rõhuvat taevast nagu Eestis sageli- eriti sügiseti- pole siin kunagi.


Praegu on siin päeva pikkus u. 10,5 tundi, talvine päev u. 10 tundi, suvine u. 11,5 tundi. Seega, taimekasvatajate keeles asub Egiptus lühipäeva-alal. Ja Eesti oma suvise pika päevaga pikapäeva- alal.
Pimedus saabub lõunamaades kiiremini- väga äkki saab päevast öö. Ja egiptlased armastavad välja minna hilja, kui on jahedam. Siis karjutakse tänavavalt sõbra akna suunas kogu seda juttu, mida eestlane läheks ütlema ukse taha või tuppa. Nii on ju lihtsam ja mugavam, lõunamaa kliimas vaja energiat kokku hoida.
Mehed istuvad tavaliselt kohvikus, st. teemajas, kus joovad vaid kanget musta teed, suitsetavad muidugi, ja arutavad meeste teemadel. Samal ajal hoides silma peal TV -jalgpallimatšil.
Naised on, nagu alati, kodus laste juures. Ja lapselapsedki on tavaliselt lähedal.
Liiga paljud välismaa naised on abiellunud egiptlasega. Enamasti muidugi on seda vaja egiptlasest mehele (majanduslikult kasulik). Aga sellega annavad naised kogu oma elu ja saatuse mehe kätte. Enamasti arvab mees, et kuna tal on nagunii alati õigus, järelikult pole naisel mingeid õigusi. Seda eriti välismaalannal, keda ei tule sugulastest keegi kaitsma. Egiptuse riik oma korrumpeerunud õigussüsteemiga hoopiski mitte.
Aga eks igaüks otsustab ise, kas tahab oma elu üle ise otsustada, või mitte.
Tavaline igapäevaelu, turupäev:
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar