teisipäev, 23. oktoober 2018

Talv 2018/2019 Hurghadas

Õhk +32, meri +28

Uudiseid olukorrast Hurghadas.
Üldine turvalisus on endiselt hea. Tänavail ei juhtu midagi erakordset. Mõni äritseja üritab küll 2...3-kordset hinda küsida väheteadlikult turistilt. Sellisel juhul võid muidugi lahkuda, kui ei viitsi kaubelda. Kesklinna kandis on äride rendihinnad kõrgemad, seega ka hinnad kõrgemad.
Pildil: peatänav Sheraton õhtul.

 Kõige odavamad on hinnad Dahari väiksematel tänavatel. Eksootiline vana linnaosa.

Euro ostukurss on praegu u. 20,5 LE. Veidi kehvem välismaalasele kui möödunud talvel. Seega paljud toidukaupade jm. hinnad on samad nagu aasta tagasi. Eriti tasub ostelda fikseeritud hindadega suurtes ketipoodides, eriti Abu Ashra, Carrefour, Spinneys jt. Neis saab maksta ka kaardiga.
Pildil: suurim fiks. hindadega kauplus kesklinnas. Nii toidukaup kui ka tööstuskaup.

Meri on meeldivalt soe, +28 kraadi.Kui veidigi seisvatest laevadest eemal asuda, on vesi suhteliselt puhas, ja lihtsamaid, vähevärvilisi kalu on palju. Korallid kalda lähedal on enamasti surnud või suremas, efektse veealuse elu nägemiseks tuleb võtta merereis. Odavaim on väikse klaaspõhjaga paadiga. Ka siin saab enamasti omapead snorgeldada peatuste ajal ilusamates paikades.
Pildil: laevu ja laevakesi on seismas- ja ka sõitmas- liigagi palju. Sellest ka mõningane merereostus.

Hurghada on väärt avastamist. Kliima on siin kuiv ja soe. Päike päev läbi taevas. Alates novembrist on temperatuurid mõnusalt parajalt soojad, mitte enam palavad. Punasel Merel pole kunagi suuri ohtlikke laineid, nagu muudes meredes ja ookeanides.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar