teisipäev, 20. detsember 2016

Olukorrast Egiptuses

õhk +21, meri +23

Kätte on jõudnud lõunamaa talv. Kuigi soojakraade tundub piisavalt, on puhumas põhjakaarte külmad tuuled kiirusega 6-12 m/s. Päike särab taevas, aga paljud on külmetushaigustes, nagu igal talvel. Pooled talvitujad ei käi nii jahedaga meres. Turistid kõnnivad ikka poolpaljalt, kohalikud on enamasti soojalt riides, aga plätud endiselt jalas.
Piirkond õhust vaadates:
   Hurghadas on turvaline. Eestist ja paljudest muudest riikidest on nii turismigruppe kui üksikreisijaid, talvitujatest rääkimata. Venemaalt turismigruppe ikka veel pole, seega on osad hotellid tühjad või pooltühjad. Paljud ehitused on seisma jäänud, sest endine buum, kus välismaalased ostsid ja üürisid massiliselt kortereid, ei tule vist kunagi tagasi. Kohalikud, kes rohkem kui elu seeshoidmiseks teenida tahtsid, on lahkunud kas Kairosse või välismaale. Võibolla koguni oma koduküladesse, kust varem lahkuti massiliselt. Ikkagi maatöö toob vähemalt toidu lauale.
Hurghada: endiselt on umbes igas kolmandas majas toidupoeke, igas viiendas apteek, igas seitsmendas habemeajaja- juuksur jne. Kliente on vähe, aga elu on Egiptuses odav ja vähenõudlik.
Laevad seisavad turistide ootel:
Novembri keskpaigaks olid küll planeeritud demonstratsioonid praeguse presidendi ja valitsuse vastu, et miks turiste pole ja töökohti seega palju vähem.  Ja üldse, miks rahvas vaene on. Suuremad rahutused õnnestus siiski ära hoida.
Siis oli ka kohalik egiptuse nael oma väärtust kõvasti kaotanud USD suhtes. Aga keelatud oli tegeliku kursi järgi valuutavahetus, seega karistati rangelt neid, kes seda keeldu eirasid. Hiljem lasti kursid vabaks ja välismaalaste ostuvõime on nüüd suurem kui iial varem. Kuigi ka kaupade hinnad on kuigipalju tõusnud. Käes on maasikate hooaeg, kilo maksab ümberarvestatuna alla dollari. Ja see on hooaja algus, hinnad järjest odavnevad, kui saaki rohkem valmib. Erinevaid puuvilju on saada:

  Kairos, selle läheduses, Deltas ja Põhja- Siinail tegutsevad endiselt terroristid. On ka plahvatusi ja Põhja- Siinail lausa sõjategevust. Šarm- el- Šeik ja muud Lõuna-Siinai rannikukuurordid on küll suhteliselt turvalised, sest muidu tuleks veel suurem seisak Egiptuse turisminduses.

Punane meri on endiselt võrratu, ka ekskursioonid ajaloolistesse paikadesse toimuvad. Muidugi on kulusid hotellides kokku tõmmatud, aga kõik toimib.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar