esmaspäev, 13. aprill 2015

Lend Tallinna

Hurghada ei saa niipeagi tsiviliseeritud paigaks: taksojuhid viivad kunded meelega valesse terminaali, et sealt võtad uuesti takso või "kalli eribussi" 7 euri/2 inimest. Uurivad kliendilt täpselt, mis firma lennukile ta läheb, ja viivad vastupidisesse terminaali. Loota linnabussiliini lennujaama ei tasu unistadagi. Valminud on küll uhiuus rahvusvaheline lennuterminaal, aga ikka seisab mees kohvri kaalule tõstmise juures, tõstab 20 cm ja küsib raha. Ja samamoodi tuleb WC-st tulles mees ligi ja küsib raha. Seni sai Hurghadast startides alati vett ja muid vedelikke viia lennukisse, nüüd ei lasta pudeleid mitte prügikasti visata, vaid puhtale alusele panna, muidugi töötajate jaoks.

Ainus asi, mis on araablastele püha, on luksuslikud suitsetamisetoad reisijatele. Nad ise on ahelsuitsetajad, ja töötajad muidugi suitsetavad otse tööpostil.
Veel käisin moslemite palvetoas, naiste omas muidugi. Sel kellaajal palvetajaid polnud. Naisena ei taha küll islamiusku olla, mehena võiks kaaluda...
Turkish Airlains on muidu kena firma, uuel lennukil oli iga  istme juures moodne kuvar ja pult (juhtme küljes), kust saab isegi helistada(!) -suure raha eest muidugi, meili ja sms saatmine maksab 1.60 Euri. Saab osta oma ekraanilt, maksta kaardiga, vaadata filme, ja muid mugavusi.

Lend Hurghadast Istanbuli väljub öösel 2.45. Lendab 2,5 tundi. Istanbuli Lennujaam on tohutu, kõikidest maadest jalutab siin lennukitäis eksootilist rahvast. Küll ikka on edukas ja võimas lennufirma!
Istanbul- Tallinn lendas ka 2,5 tundi, aga kogu öö ja pool päeva ärkvel olla on veidi raske. Heameelt teeb vaid see, et kaasas võib olla 30 kg äraantavat pagasit ja salongi võetud pagasit keegi ei kaalu ega loe kokku. Pagasikärud tunduvad nii Hurghadas kui Istanbulis olema paigutatud kohtadesse, kust neid ei tea otsida: rahvast ilma kärudeta mahub ju lennujaama rohkem.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar